Malacky dobyla Bratislava! Tá si zahrala také malinké finále...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 5 tímov z toho 2 extraligové -Hurikán a Dragons A,B (všetky Bratislava),ďaľej Malacky a Stupava.

V prvom zápase sme narazili na Dragons B, ktorý bol oproti Dragonsu A jeho oveľa slabším odvarom...

Dá sa povedať, že to bol tréningový zápas, taký na rozbehanie a nacvičenie streľby a kombinačných akcií.

Takmer celý čas sme mali loptičku na svojich hokejkách my.Dragons B vystrelil na našu bránu asi 3x.My sme strieľali skoro stále, a tak sme vyhrali 8:0.

Druhý zápas bol už náročnejší.Stretli sme sa v ňom so Stupavou, na ktorej bolo vidno, že výkonnostne ide hore každým rokom.Už v úvode stretnutia vyhrávali po mojej chybe, keď som si vykryla zle uhol.Pri stave 0:1 však ešte nič nie je stratené, a tak sme zabojovali a zo stavu 0:1 bolo razom 2:1 pre nás.Po prestávke sme už nedovolili, aby sa dostala loptička za môj chrbát a pridali sme ešte jeden gól.Vyhrali sme 3:1.

SkryťVypnúť reklamu

Tretí zápas bol o inom.Malacky sa tiež nedali zahanbiť a ukázali, že sa tiež zlepšujú každým jedným zápasom.Zo začiatku zápas dirigovali práve ony.Dá sa povedať, že sme sa pri nich trápili.Po prvom polčase vyhrávali 0:2.Ale opäť sme sa vzchopili a povedali si, že sa nevzdáme, a tak sme nastúpili z vidinou minimálne vyrovnať.Podaril sa nám však husársky kúsok, strelili sme hneď na začiatku 2 rýchle góly, čo nás hnalo vpred.Onedlho sme pridali ďalší a po ňom ešte jeden.Teda sa nám podarilo obrátiť zo stavu 0:2, na 4:2, a tak sme vyhrali v poradí už tretí zápas po sebe.

Čakala nás posledná prekážka Dragons A.Ak by sme vyhrali boli by sme víťazkami turnaja.Dragonsu však tiež išlo o prvenstvo, a tak sme si zahrali také "malinké" finále, Dragons vs Hurikán.Dragons hneď od úvodu bol aktívnejší, a predieral sa k našej bráne.Vyslal na bránu niekoľko nebezpečných striel, zatiaľ čo mi ani jednu.Po 1.polčase to bolo 0:2 pre Dragons, čo sa však ešte stále dalo zmeniť.Bohužiaľ dračice nezaváhali a dali do posledného polčasu všetko.To sa odrazilo ďalšími štyrmi gólmi v našej sieti.Statočne sme bránili, ale na Majsterky Slovenska to bolo málo...Prehrali sme 0:6, no napriek tomu sme mali dôvod na radosť, veď sme prehrali len jediný zápas a získali 2.miesto na turnaji.

Najlepšími hráčkami turnaja boli:Mária Stančeková

Denisa Bystrická

Jana Kapinová

všetky z Dragons A.

A ešte mi nedá, aby som nezhodnotila rozhodcov, zvyčajne o tom nediskutujem, veď čo povie rozhodca to platí, ale teraz musím.

Rozhodcovia, ktorí pískajú aj extraligové zápasy, tentokrát neboli schopný odpískať jeden turnaj a to doslova.Nebolo to pre zranenie, či chorobu, ale skôr to vyzeralo, že sa im nechce...

Títo rozhodcovia nepískali doslova nič.Ani fauly sa nepískali-to len pomaly na požiadanie.Jediné čo boli schopní odpískať, boli góly alebo outy, a výborne im šlo aj úvodné buly. Pripadalo mi to, akoby sa po ihrisku prechádzali dvaja panáčikovia z LEGA (to je taká detská stavebnica-skrátka LEGO).Alebo nejaké bábky na gombík, ktorý keď stlačíte, tak sa ozve signál z píšťalky.Zo strany rozhodcov to bola hanba!V každom zápase odpískať len gól a out, a to tiež len keď sa chce, je úbohé.Myslím, že s týmto so mnou súhlasia všetky zúčastnené tímy.

Rozhodcovia,ktorí dokážu odpískať extraligové zápasy na slušnej úrovni, aby nedokázali odpískať pár zápasov na turnaji, to je zlá vizitka.Dúfam, že sa títo páni rozhodcovia nad sebou zamyslia a pochopia, že rozhodca nie je ten kto (ne)píska, ale ten kto si vie urobiť poriadok na ihrisku a naozaj pískne do píšťalky vtedy, keď to treba!